Gayrimenkul Danışmanları İçin Yeni Müşteri Kazanmanın 3 Altın Yolu

1- Satışın altın kuralı dinlemektedir! Bunu zaten hep duyarız. Peki neyi dinlemeliyiz? Daha doğrusu müşterimizin konuşmalarını fayda sağlayacak şekilde nasıl yönlendirebiliriz. Müşteriniz ile konuşmalarınız hem size onun hakkında bilgi vermeli hem de ona sizin hakkınızda güven vermeli. İşte bazı örnek sorular:

* Gayrimenkul danışmanından beklentileriniz neler?

* Sizin için, bir an önce satmak mı, yoksa iyi bir rakama satmak mı daha önemli?

* Gayrimenkulünüzü henüz satamamış olmanızın sebebi ne olabilir?

* Ailenizde gayrimenkulün satılmasına taraftar olmayan birisi var mı?

* Gayrimenkulünüzün albenisini düşürme ihtimali olan eksik ve kusurları neler?

Tüm bu sorular size o gayrimenkulün satış ihtimali hakkında çok kıymetli bilgiler verecektir. Diğer yandan müşteriniz sizin konuya ne kadar hakim olduğunuzu düşünecektir. Bu da sizi, "ben bölgenin en iyi emlakçısıyım", "kimse benden iyi satamaz" ve benzeri şekilde kendini tanıtan emlakçıların önüne koyacaktır.

 

2- Sosyal medyada ilan paylaşmayın! Peki ne paylaşalım dediğinizi duyar gibiyiz. Sosyal medya, uzmanlığınızı insanlara gösterebilmeniz için mükemmel bir fırsat sunar. Kendi yönteminizi belirleyerek maksimum fayda edinebilirsiniz. İşte bazı örnekler:

* Portföyünüze yeni kattığınız gayrimenkullerin harika bahçesini, depreme dayanaklı mimarisini ya da çok avantajlı amorti süresini paylaşın/anlatın.

* Bölgeniz hakkında bilgi ve haber paylaşın.

* Kendinizi geliştirme amaçlı katıldığınız aktiviteleri paylaşın.

* Tamamladığınız satış ve kiralamalarda müşteriniz olan aile ile fotoğraf paylaşın. Ne kadar doğal paylaşımlar yaparsanız, o kadar beğeni ve sempati edinirsiniz.

 

3- Temas zincirleri oluşturun! İngiliz psikolog Prof. Robin Dunbar’a göre beynimizin sınırları nedeniyle maksimum 5 sıkı dostumuz, 15 çok iyi arkadaşımız, 50 iyi arkadaşımız ve 150 arkadaşımız olabilir. 150 arkadaş rakamına bilimde “Dunbar sayısı” deniyor. 

Yakın çevremiz bu kadar sınırlı iken, gün içinde kurduğumuz kontaktların değeri artıyor. Gün içinde birçok kişi ile telefonda ya da yüz yüze görüşüyorsunuz. Her görüştüğünüz kişinin 5 sıkı, 15 çok iyi ya da 50 iyi arkadaşı olabilir! Peki neden görüştüğünüz kişiye, çevresinde gayrimenkul ihtiyacı olan birisi olup olmadığını sormuyorsunuz? Her yeni temasta bu soruya cevap arayın. Zamanla uzmanlaşıp, bunu karşınızdaki kişiyi rahatsız etmeden soracağınıza güvenimiz tam :)

Yeni müşteri kazanmak demişken, EmlakCep'in gayrimenkul arayanları, gayrimenkul danışmanları ile buluşturan tek platform olduğunu hatırlatarak yazımızı sonlandıralım. Bol kazançlar!

Sen arama, ilanlar sana gelsin!

EmlakCep Ücretsizdir. Hemen İndir.