Emlak Danışmanları Şişli'yi Anlatıyor

Şişli'yi emlak danışmanlarının ağzından dinleyin. Şişli neden gözde, gayrimenkul piyasasında neler oluyor, fiyatlar ne durumda ve emlak danışmanlarının önerileri neler. İşte dikkat çekenler:

Şişli Neden Gözde?

Hilton Bomonti Onr Gayrimenkul’den Muaz Çalkın’ın değerlendirmesi:

1.Şişli bölgesi metro ve metrobüs bağlantıları, Taksim, Levent ve boğaz hattı gibi İstanbul’un önemli noktalarına kolay ulaşım imkânlarından dolayı hem ikamet hem de yatırım amaçlı gayrimenkul tercihlerinde ilk sıralarda yer almaktadır.

2. Bölge Cevahir, Trump, City’s, Kanyon ve Astoria gibi büyük ölçekli alışveriş merkezlerini barındırmakta, ayrıca Zorlu, Akmerkez ve İstinye Park gibi alışveriş merkezlerine kolay ulaşım imkanları sunmaktadır. Bu alışveriş merkezleri, Arap turistlerin yoğunlukla tercih ettiği yerler olmasından dolayı, bölge çok sayıda turisti ağırlamakta ve Körfez ülkelerinden gayrimenkul talebi artmaktadır.

3. Sağlık turizminin yükselişi de Şişli bölgesinde yoğun olarak yer alan sağlık merkezleri sayesinde hareketliliği artırmıştır. Artan turist ilgisi, bölgede otel ihtiyacı doğurduğundan Şişli’de şu an çok sayıda yeni otel açılmakta ve bir o kadarı da planlanmaktadır.

 

Şişli’de Neler Oluyor?

Trust Gayrimenkul’den Cihan Kısacık’ın değerlendirmesi: Şişli emlak piyasasındaki hareketlilik günden güne gözle görülür şekilde artıyor. Özellikle yeni residence'ların artması ve eğlence kültürünün yaygınlaşması, Bomonti, Kurtuluş ve Feriköy semtlerinin ön plana çıkmasında önemli rol oynadı. Kış aylarında emlak piyasasının sakin olması beklenir ancak bu yıl beklenenin aksine büyük bir durgunluk yaşanmadı. Kiralık daireler için neredeyse günde 20-25 müşterimiz temasa geçiyor ve bu müşterilerimizin isteklerini önemli oranda karşılayabiliyoruz. Piyasaların son durumu ve ekonomik gelişmeler etkisini en çok satışlarda gösteriyor. Satışlarda gözle görülür bir düşüş yaşanmakta. Yalnız krizi fırsata çevirmeyi bilen yatırımcılar var ve onların işlemleri devam ediyor.

 

Şişli’de Fiyatlar Nasıl?

Hilton Bomonti Onr Gayrimenkul’den Muaz Çalkın’ın değerlendirmesi:

Bölgede amortisman süresi ortalama olarak 20-21 yıl olup eski binaların satılık metrekare fiyatları 5.000 – 5.500 TL / m2, yeni binalarda 7.000 – 7.500 TL / m2 dolayındadır. Kiralama fiyatları ise 21-23 TL / m2 dir.

 

Öne Çıkan Semtler

Bomonti (Muaz Çalkın): Bomonti bölgesi tüneller ile boğaz hattına ve çevre yollarına kolay ulaşım imkânı sağlamasından dolayı son dönemde markalı konut projelerinin tercih ettiği nokta haline gelmiştir. Bomonti bölgesindeki bu değişim özellikle gayrimenkul yatırımcılarına kazançlı fırsatlar sunmaktadır. Kentsel dönüşüm de bölgede hızlı bir şekilde devam etmektedir. Paşa mahallesindeki küçük ölçekli kentsel dönüşüm projeleri de semtteki değişimi hızlandırmaktadır.

Kurtuluş (Ferdi Demir – Yeni Asır Emlak) Kurtuluş'un diğer merkezlerden en büyük farkı, farklı etnik kökenlerdeki insanların bir arada yaşadığı bir semt olmasıdır. Bu genellikle bir renk cümbüşü yaratsa da zaman zaman beklenmedik sorunlar çıkarabilmektedir. Bu sebeple ikamet amaçlı gayrimenkul alan veya kiralayan müşterilerimiz bu konuda daha dikkatli olmalı ve komşularının kimler olacağına dikkat etmelidirler. Kurtuluş, yüksek kira getirisi sağlayan bölgelerden birisidir.

Nişantaşı (Şahram Borna - Borna Homes) Nişantaşı, Şişli ilçesinin her dönem popüler olmayı başarmış bir semtidir. Bu popülarite nedeniyle emlak piyasası her dönem hareketliliğini korumaktadır. Eğlence mekanları, lüks alışveriş merkezleri ve mağazaları, iç içe geçmiş klasik ve lüks yaşam yapıları ve 135 yıllık okullarıyla ailelerin tercih ettiği bir semttir. Bu bölgede yaşayanların ortak özelliği, bu semti gördükten ve yaşadıktan sonra bir daha başka yerlere gitmek istememeleridir. Kültür seviyesi yüksektir ve İstanbul'un sanat dünyasının nabzı burada atar. Tiyatro ve sanat galerileri hemen hemen her gün bir etkinliğe ev sahipliği yapar. 3+1, 130m2-150m2 arası daireler 1.300.000 – 1.500.000 TL bandında değişiklik gösterir.

 

Şişli İçin Öneriler (Mart 2018)

Trust Gayrimenkul Cihan Kısacık’tan öneriler: Satın almak için doğru bir zamandayız kiralama için aceleniz yoksa beklemenizi öneririm. Kiralık piyasasının büyük bir hareket kaybı yaşamaması, fiyatları yukarıda tuttu. Fakat ekonomik koşullar ve döviz piyasasındaki hareketlilik nedeniyle satış işlemleri düşüşte, bu da satış fiyatlarını düşürmekte. Almak için doğru, satmak için yanlış bir zaman olduğunu düşünüyorum.

Katkı Sağlayanlar:

Ferdi Demir – 0544 604 36 31 – Yeni Asır Emlak, Kurtuluş, Şişli

Yeni Asır Emlak, 1999 yılından bu yana Şişli’de hizmet vermektedir. Müşterilerini bir sonraki yuvalarıyla buluşturmanın mutluluğunu her şeyin üstüne koyan Yeni Asır Emlak, alım/satım sonrasındaki süreçte de müşterilerinin ihtiyaçlarını dinlemeyi misyon edinmiştir.

Cihan Kısacık – 0535 529 63 60 – Trust Gayrimenkul, Bomonti, Şişli

Şubat 2017'de kurulan Trust Gayrimenkul, deneyimli kadrosu ile çok sayıda gayrimenkul işlemine aracılık ederek, Şişli’de iyi tanınır hale gelmiştir. Başta Senes Yapı projeleri olmak üzere, Şişli’deki tüm projelere satış/kiralama hizmeti vererek mutlu müşteriler yaratmayı hedeflemektedir.

Muaz Çalkın – 0535 298 02 29 – Onr Gayrimenkul, Bomonti, Şişli

Onr Gayrimenkul Hilton Bomonti, bu cazibe bölgesinin tam kalbinde 10 yıldır hizmet vermektedir. Hilton Bomonti İstanbul otelinde yer alan prestijli ofisinde yerli ve yabancı yatırımcıların gayrimenkul ihtiyaçlarına en uygun ve en kazançlı çözümleri sunmaktadır.

Şahram Borna - 0534 316 42 16 - Remax Ahenk, Sarıyer

Şahram Borna, Avrupa yakasındaki lüks konutlara hizmet veren ve 10. yaşını kutlayan Remax Ahenk ofisinde gayrimenkul danışmanıdır. Şişli, Sarıyer ve boğaz hattında sahip olduğu uzmanlığı ile başta aileler olmak üzere tüm müşterilerin ihtiyaç duyduğu güvenilir gayrimenkul hizmetini vermeyi amaç edinmiştir.

Sen arama, ilanlar sana gelsin!

EmlakCep Ücretsizdir. Hemen İndir.