Emlak Danışmanları Şişli'yi Anlatıyor

Şişli'yi emlak danışmanlarının ağzından dinleyin. Şişli neden gözde, gayrimenkul piyasasında neler oluyor, fiyatlar ne durumda ve emlak danışmanlarının önerileri neler. Hepsi bu yazıda!

Devamı
İhtiyarlara Yer Yok!

Yaşlı bir adamın, hayat sonrası kendisini neyin beklediğine dair merakını anlatan bir şiirin ilk cümlesi “No Country For Old Men”. Aynı zamanda Coen kardeşlerin yönettiği bir filmin ismi, türkçesi “İhtiyarlara Yer Yok”. Dikkat çekmesi için seçtiğimiz bu ismin emlak sektörü için bir anlamı olduğunu düşünüyoruz. Eski usul emlakçıların giderek daha az gelir elde ettiği bir döneme giriyoruz. Peki emlakçılar neden daha az kazanıyor, hadi hep beraber bakalım:

Devamı
Ev Alırken Size Her Zaman Kazandıracak 3 Tavsiye!

Emlak danışmanlarına ve gayrimenkul uzmanlarına sorduk! İşte gayrimenkul alırken her zaman kazandıracak 3 tavsiye!

Devamı
Gayrimenkul Danışmanları İçin Yeni Müşteri Kazanmanın 3 Altın Yolu

Gayrimenkul danışmanlığı, ilk yıllarında gelir elde etmenin en zor olduğu meslekler arasındadır. Sabit bir gelire sahip olmayan, sadece hizmet bedeli ile geçinen danışmanlar; önce portföyü sonra da alıcıyı bulmak zorundadır. Peki gayrimenkul danışmanları nasıl yeni müşteri kazanır, işte 3 altın öneri!

Devamı
Gayrimenkul Yatırımında Doğru Bilinen 5 Yanlış!

Yatırımlık gayrimenkul alırken 2 hedefiniz vardır. Kısa vadede daha yüksek rakama satmak ya da yüksek kira getirisi elde etmek. Ancak doğru bildiğimizi sandığımız yanlış bilgiler nedeniyle büyük ümitlerle yaptığımız yatırımımız bizi hayal kırıklığına uğratabilir. Peki yaygın olarak kabul gören ama her zaman doğru çıkmayan bu bilgiler nelerdir, sizin için derledik.

Devamı
Kanal İstanbul Hakkında Kim Ne Yazdı?

Kanal İstanbul projesinin son planı ortaya çıktı. Kamuoyuyla paylaşıldığı ilk günden bu yana tartışmaların odağında olan Kanal İstanbul; Küçükçekmece, Sazlıdere - Durusu koridorundan geçecek ve 45 km uzunluğunda olacak. İşte Kanal İstanbul hakkında yayınlanan benzer haberler içerisinde öne çıkan bazı bilgiler...

Devamı
6 Maddede Yeni Yönetmeliğin Emlakçılara Etkileri

Hükûmetin gündemindeki ‘Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik Taslağı' emlakçıları nasıl etkileyecek? İşte, emlakçılıkta komisyon oranlarını ve standartları yeniden belirleyecek olan yönetmelikte dikkatimizi çeken 6 önemli madde.

Devamı